Vonkajšie drevené terasy, záhradný nábytok
Ako správne tieto dreviny čistiť a ošetrovať?

Záhradný drevený nábytok a terasy sú dnes moderným hitom. Niet preto divu, že sa v poslednej dobe posilnil trh o čistiace prostriedky, ktoré správne tieto povrchy vyčistí, ošetrí, naimpregnujú a dodajú všetky potrebné “živiny”, ktoré tieto špecifické dreviny potrebujú.

Prečo je to tak dôležité?

Je rozdiel, či ošetrujete drevenú podlahu v domácnosti (v interiéri) a rozdiel v ošetrovaní drevenej terasy a nábytku vo vašej záhrade. Pôsobením rôznych faktorov drevo pracuje. V domácnosti drevo pracuje inak ako na záhrade. V domácnosti kúrime, vetráme; drevený nábytok vonku musí znášať všetky klimatické zmeny. Počasie sa neustále mení a tým drevu nedáva priestor pre jeho regeneráciu. Preto týmto drevo starne, predčasne sa opotrebováva, stráca na svojej kráse a je potrebné odlišné starostlivosť, aby sme získali krásne vyzerajúce drevené povrchy, ktoré nám budú závidieť aj susedia.

Bona vyvinula špeciálny rad prostriedkov na ošetrenie a údržbu drevených vonkajších podláh, terás a záhradného nábytku. 

Produkty ponúka nielen perfektné ošetrenie dreveného povrchu v exteriéri, ale ponúka aj ochranu dreva pred vlhkosťou a alebo vysušením. Impregnujú drevo do hĺbky a chráni ho proti vonkajším klimatickým zmenám. Čistiace prostriedky sú šetrné k drevu, tvrdé k nečistotám. Znečistenému drevu navracia jeho pôvodný vzhľad, takže po ošetrení vyzerá drevo opäť ako nové.

Čistiace prostriedky na záhradný nábytok a vonkajšie drevené terasy

ESHOP TU >>

Bona Čistiaci prostriedok na vonkajšie drevené terasy
je prostriedok určený pre hĺbkové čistenie naolejovaného dreva v exteriéri. Rozpúšťa znečistený olej na dreve a navracia drevu jeho pôvodný vzhľad. Ako sa aplikuje na drevo? Najprv sa odstráni z dreveného povrchu nečistoty, huby, mach a zakryjú citlivé plochy, ako napríklad rastliny alebo hliníkové detajly, aby sa na nich netvorili škvrny. Prostriedok by sa nemal nanášať ani na priamom slnku. Drevený povrch sa navlhčí vodou, potom sa prostriedok naleje na podlahu valčekom a nechá niekoľko minút pôsobiť. Potom sa vydrhne kefou s tvrdým vlasom.
ESHOP TU >>

Bona Decking Oil
je zložený zo zmesi prírodných rastlinných olejov pre ochranu vonkajších drevených plôch, zábradlí, paluboviek (decking) a nábytku v exteriéri. Tento olej poskytuje kombináciu hĺbkové impregnácia dreva pre zachovanie jeho pružnosti, prevencia proti deformácii dosák a tvorbe prasklín s optimálnou ochranou povrchu, ktorá získa vodo-odpudivé vlastnosti a odolnosť voči usadzovaním nečistôt. Olej tiež obsahuje zložky, ktoré redukujú UV-žiarenia na drevo.
FARBA PRÍRODNÉ – MAHAGON, TEAK, ŠEDÁ