Ako vyčistiť terasu aj záhradný nábytok

Pripravte sa na letnú sezónu včas! Aj veľmi zašlé drevo môže mať opäť krásny vzhľad.

Vonkajšie drevené terasy sú neustále vystavené rôznym zmenám počasia, ostrému slnečnému žiareniu, silnému dažďu a v zimnom období i snehu a mrazu. Na jar často zistíme, že naše terasa, ktorá mala predtým plný farebný tón kvalitného dreva, je teraz skôr farby šedej, špinavá s fľakmi rôznych odtieňov neurčitej farby a nezriedka aj miestami pokrytá machy.

Môžeme samozrejme terasu len zamiesť a umyť obyčajným saponátom a alebo pristúpiť k vyčisteniu vonkajšie drevené podlahy starostlivo a s rozmyslom.

Príkladom z praxe je vonkajšia podlaha v záhrade rodinného domu Davida a Jany. Mladí manželia sa rozhodli súčasne s rekonštrukciou rodinného domčeka zaobstarať do záhrady vonkajší zapustený bazén a okolo bazéna si nechali zhotoviť podlahu z drevených terasových dosiek. Mylne predpokladali, že drevená terasa je takmer bezúdržbová a postačí teda iba bežné upratovanie, zametanie a zotretie. Výsledkom bolo, že po relatívne krátkej dobe bola dosky na terase už značne zašlá a pôvodná farba dreva sa zmenila v šeď.

 

Dávid s Janou sa rozhodli, podľa rady získané v špecializovanej podlahárske firme, terasu vyčistiť síce vlastnými silami, ale za pomoci profesionálneho stroja pre hĺbkové čistenie Bona Power Scrubber a dopriať tak drevu nielen oživenie vzhľadu, ale aj následné kvalitné ošetrenie povrchu. Vďaka účinnosti strojového čistenia a použitie správnych prostriedkov Bona pre hĺbkové čistenie vonkajších podláh a drevených terás je im odmenou nielen výborný vzhľad, ale aj predĺženie životnosti terasy.

Na fotky z priebehu čistenia a výsledok sa môžete pozrieť vo fotogalérii.

Ako na správne čistenie drevených terás? (Eshop pre nákup čističov na terasy ->)
Dôležité je, aby bola podlaha skutočne dôkladne vyčistená do hĺbky. Čistenie môže byť buď ručný, ktoré však vyžaduje značnú fyzickú námahu a výsledok bude zodpovedať nie vždy dodržané precíznosti a vašej postupné únave, alebo môžete využiť čistenie strojové, ideálne špecializovaným čistím strojom. V požičovniach pre podlahárov je najvhodnejším strojom Bona Power Scrubber, ktorý je určený priamo pre hĺbkové čistenie podláh a precízne výsledok je teda zaručený. Dva protibežné valcové kefy čistí do hĺbky a poradí si aj s nerovnou, kefovanou podlahou. Stroj je vysoko efektívny a pritom manipulácia s ním je jednoduchá a ovládanie jednoduché.

Nevyhnutnou podmienkou úspešného vyčistenie terasovej podlahy je použitie kvalitného prostriedku pre vlastné čistenie. Pre stroj Bona Power Scrubber vždy použite odporúčaný prostriedok švédskeho výrobcu podlahovej chémie Bona – Deep Clean Solution (Bona čistič pre hĺbkové čistenie).

Ošetrenie vonkajšie drevené terasy pre krásny vzhľad a dlhodobú ochranu

Po dôkladnom vyčistení vždy odporúčame podlahu riadne ošetriť vhodným prípravkom ktoré prinesie vašej podlahe lepší vzhľad a dlhšiu životnosť. Bona systém pre vonkajšie terasy efektívne vyčistí vonkajšiu drevenú terasu do hĺbky pozdĺž vlákien dreva (bez poškriabaniu), povrch bude perfektne čistý a bez prachu, revitalizovaná a pripravený pre nanesenie novej vrstvy oleja pre dlhotrvajúcu ochranu povrchu.

Najvhodnejšie variantom je použití kvalitného oleja pre trasové podlahy. Olej Bona DeckingOil udržuje vonkajšie drevené terasy ako nové a je zárukou kvality. Preniká hlboko do pórov dreva a dodáva im silnú a dlhotrvajúcu ochranu povrchu počas celého roka. Olej je na báze prírodných rastlinných olejov a obsahuje zložky, ktoré redukujú UV-žiarenia na drevo a zvyšuje ochranu dreva na maximum. Podlaha bude menej praskať a získa vodo-odpudivé vlastnosti. Bona DeckingOil je vo farbách: prírodná, mahagón, teak, šedá.

 

Aké čističe na terasy použiť a kde si požičať stroj Bona Power Scruber

Stroj pre hĺbkové čistenie vonkajších podláh Bona Power Scrubber si môžete zapožičať v požičovniach podlahárskych brúsok Bona v sieti zahŕňajúce celú Českú republiku a novo i predajných centrách Bauhaus a Hornbach. Tu tiež zakúpite správne prípravky pre ošetrenie terás a záhradného nábytku od firmy Bona. Zoznam partnerov Bona je dostupný na www.renovujeme-podlahy.cz a www.bonaspraymop.cz kde môžete zakúpiť Bona podlahové čističe aj online.

Bona Power Scrubber

Bona Power Scrubber odstráni najodolnejšie nečistoty a špinu z drevených podláh jednoducho a rýchlo. Dva protibežné valcové kefy čistí do hĺbky a poradí si aj s nerovnou, kefovanou podlahou. Systém je určený pre čistenie podláh v interiéri, aj exteriéru – čistenie vonkajšieho deckingu. Zoznam Bona predajcov a požičovní.

Bona Deep Clean Solution

Koncentrovaný čistič pre dôkladné a hĺbkové čistenie všetkých typov podláh v interiéri a exteriéri. Unikátne zloženie čistiaceho prostriedku zaisťuje optimálnu účinnosť čistenia a odstraňuje stopy po podrážkach topánok a nečistoty bez rizika poškodenia dreva. Nákup online Čističe pre záhradný nábytok a terás

Bona Decking Oil

Pre ochranu vonkajších drevených plôch, zábradlí, paluboviek a nábytku v exteriéri. Olej poskytuje kombináciu hĺbkové impregnácia dreva pre zachovanie jeho pružnosti, prevencia proti deformácii dosák a tvorbe prasklín s optimálnou ochranou povrchu, ktorá získa vodo-odpudivé vlastnosti a odolnosť voči usadzovaním nečistôt. Olej obsahuje zložky, ktoré redukujú UV-žiarenia na drevo. Nákup online v sekcii Čističe pre záhradný nábytok a terás

Čistiaci prostriedok na vonkajšie drevené terasy

Má špeciálne zloženie pre dôkladné – hĺbkové čistenie znečisteného a naolejovaného mäkkého dreva, napríklad smrekovca, smreku, impregnované borovice a ostatné dreviny na vonkajších drevených terasách. Rozpúšťa znečistený olej na znečistenom drevu a vracia drevu pôvodnú svetlú farbu, ktorú malo, keď bolo nové. Nákup online v sekcii Čističe pre záhradný nábytok a terás

Čistič záhradného nábytku

Bona Čistič záhradného nábytku v spreji slúži na rýchle a efektívne čistenie záhradného nábytku. Stačí nastriekať a zotrieť. Medzi výhody patrí rýchle a jednoduché použitie a vhodnosť na drevo, hliník, plast i sklo. Nákup online Čističe pre záhradný nábytok a terás

Bona – zamerané na životné prostredie a zdravie

Bona, švédsky výrobca podlahové chémie a brúsok je vďaka svojej 100 rokov trvajúcej tradície výroby a inovácií zárukou kvalitných produktov a systémových riešení v oblasti nielen terasových, ale všetkých drevených aj elastických (vinyl, PVC) podláh.

 

Zobrazený jediný výsledok