Olejovaná podlaha a jej ošetrenie

Moderný trend si žiada moderné povrchy. Klasické ošetrenie povrchu lakom alebo olejom je takmer na ústupe. Dôvodom je malá znalosť problematiky, malá dopyt, vysoká cena za materiál, horšia dostupnosť materiálu. Aj napriek tomu sa stretávame s olejovaným povrchom v komerčných priestoroch, ako sú reštaurácie, hotely a pod.

Kvalitne ošetrená drevená podlaha olejom je krásna, prirodzená, na pohľad a dotyk výnimočná a nedá porovnať s klasickým lakovaným povrchom. Avšak každý druh ošetrenia drevenej podlahy podlieha podľa druhu namáhania prirodzenému opotrebovaniu. Podlahu je potrebné pravidelne čistiť a ošetrovať. Poškodenie alebo hrubé znečistenia časťou podlahy je možné opraviť lokálne. Ak však chceme podlahu len pravidelne čistiť a ošetrovať, stačí sa držať základných pravidiel údržby, aby povrch podlahy vydržal dlho krásny ako na dotyk, tak na pohľad a zvoliť správny čistiaci prostriedok, ktorý je špeciálne určený pre olejované podlahy. Čistiace prostriedky na olejované podlahy ponúka iné zloženie, než bežné univerzálne prostriedky.

Jednoduché pravidlá údržby

Stoly a stoličky opatrite filcovými podložkami, pod stoličky s kolieskami použite rohože Chairmate. Pred vstupom do miestnosti inštalujte rohože, pre prípadné zachytenie kamienkov. Nezabudnite ošetrovať tiež pazúriky svojim domácim miláčikom, pretože ich pazúriky môžu spôsobiť ryhy na podlahe, do ktorých sa časom môže dostať tekutina, ktorá povrch poškodí (olejovaná vrstva úplne zmizne a zostane len holý neošetrený povrch). Podlahu povysávajte a potom môžete začať s upratovaním.

Aký čistiaci prostriedok zvoliť?

Nie všetky čistiace prostriedky, ktoré sú dostupné na trhu, sú vhodné na ošetrenie drevených olejovaných podláh. Univerzálny saponáty môžu povrch poškodiť. Bona Čistič na olejované podlahy efektívne vyčistí vašu naolejovanou drevenú podlahu, vyživí povrch do hĺbky (nasýti ho olejom) a poskytne mu zvýšenú ochranu proti opotrebeniu.

Bona Čistič na olejované podlahy je k dispozícii v 0,85 l balení pre Bona Spray Mop, 1 l balenie v spreji a teraz v ekonomickej verzii 2,5 l balení čistiaceho prostriedku. Bona Čistič na olejované podlahy je pripravený na okamžité použitie, neriedi sa. Používa sa v kombinácii s mikrovláknovou utierkou Bona Cleaning Pad (utierka modrá). Bona Spray Mop dosiahne aj do ťažko prístupných miest, čistiaci prostriedok si dávkujeme sami podľa svojej potreby jednoduchým stlačením páčky na mopu a mikrovláknová utierka pohltí všetky nečistoty. Utierka je prichytená na mopu na suchý zips a vydrží až 500 vypraní v práčke!

Prehľad produktov určených pre olejované a voskované podlahy

Olejované podlahy – čistiaci prostriedok: Bona Čistič na olejované podlahy TU >>

Olejované podlahy – leštenka pre mdlé podlahy, bez lesku: Bona Osviežovač olejovaných podláh TU >>

Tip: Do Bona Spray Mope umiestnite nádobku Bona Čistič na na olejované podlahy (0,85 l) alebo si kúpte väčší ekonomické balenie Bona Čistič na olejované podlahy (2,5 l), ktoré jednoducho prelejete do Bona Spray Mop nádobky. Potom už len čistíte podlahu. Ľahko a rýchlo.

Utierka: Na čistenie podláh čistiacim prostriedkom vždy použite utierku MODROU – Bona Cleaning Pad TU >>, pre leštenky a osviežovače vždy použite Béžová utierku – Bona Applicator pad TU >>. Pre suchý upratovanie použite antistatické bielo-modro utierku Bona dusting Pad TU >>. Všetky utierky sú vyrobené z mikrovlákna a nepoškriabu vašu podlahu. Je možné ich prať v práčke bez použitia aviváže! Vydrží až 300 vypraní! Modrá utierka vydrží až 500 vypraní!