Návod na údržbu lakovaných drevených podláh

Prirodzený rast a štruktúra dreva dodávajú dreveným podlahám ich zvláštny ráz. Vďaka lakovanie v 3 vrstvách sú chránené proti vniknutiu nečistôt a tekutín. Čistenie a údržba je preto jednoduchá a nevyžaduje väčšiu námahu.

Pri použití lakov BONA je podlaha zvyčajne suchá 2 až 3 hodiny po nanesení poslednej vrstvy laku. V tomto štádiu podlaha ešte len “tvrdne” a užívateľom spravidla odporúčame zamedzenie pohybu po ošetrenom povrchu po dobu 8 – 12 hodín od nanesenia vrchnej vrstvy laku. Na novo nalakované parketové a drevené podlahy sa neodporúča 3 dni šliapať. Čím viac sa v nasledujúcich dňoch podlaha šetrí, tým dlhšia je životnosť laku. Plné zaťaženie sa doporučuje až po 8 – 14 dňoch.

Nepoužívajte oceľové drôtenky. V prvých týždňoch sa má podlaha čistiť len nasucho a nemajú sa na ňu pokladať žiadne rohožky, koberce. Odporúčame nesťahovať nábytok skôr ako 24 hodín po nanesení poslednej vrstvy laku a nohy nábytku opatriť ochrannými podložkami, aby sa predišlo poškriabaniu povrchu.

Ušľachtilé parkety, ušľachtilé lakovanie

Lakované parketové a palubové podlahy sú a zostávajú reprezentatívne podlahovou krytinou v každom interiéri. Vyznačujú sa neprekonateľnou odolnosťou proti opotrebeniu a dlhou životnosťou. Na celom svete sa používajú osvedčené originálne švédskej laky, ktoré vynikajú svojou špičkovou kvalitou.Tyto špičkové produkty prepožičiavajú parketám požadovaný vzhľad, zachovávajú krásu dreva a chráni proti znečisteniu a oderu. Nalakované parketové podlahy sú hygienické a predovšetkým pohodlné na údržbu.

Čistiace a ošetrovacie prostriedky pre drevené a laminátové podlahy nájdete tu

Čistiace a ošetrovacie prostriedky pre olejované podlahy nájdete tu