Drevené / tvrdé podlahoviny VS koberce
Aké sú výhody drevených / tvrdých podlahovín vs. kobercov?

Každý z nás má rozdielny vkus a preferuje rôzny životný štýl. Každý sa rozhoduje sám a slobodne. Aký štýl podlahoviny preferujete? Chystáte sa zmeniť svoj životný štýl, svoju podlahovinu, svoj štýl bývania? Zlaďte podlahu podľa svojho interiéru! Zvoľte, ktorý štýl podlahoviny vám bude najlepšie vyhovovať.

Koberce
Koberce sú lacnejšie, než drevené / tvrdé podlahoviny, ale peniaze by nemali byť rozhodujúcim faktorom pre výber podlahoviny.
Výhody: koberce sú obľúbené pre svoju mäkkosť, sú teplé a chráni pred pošmyknutím.

Odolnosť: Vzhľadom na to, že sú z tkaného materiálu, postupom času sa bude zhoršovať ich stav a bude nutná výmena za nový. Väčšina kobercov sa opotrebováva už po 5 rokoch od inštalácie v domácnosti.

Drevené / tvrdé podlahy
Pri zaobstaraní drevené / tvrdé podlahy zaplatíte viac, než pri nadobudnutí koberca. Ale čo sa týka investícia, mnohonásobne sa oplatí. Sú odolné a trvanlivé.
Jednoduchá údržba: drevené / tvrdé podlahy sú oveľa odolnejšie. Tekutiny aj škvrny sa dajú ľahko odstrániť.

Drevená podlaha:

Ak sa drevená podlaha poničia (poškriabe, za niekoľko rokov bude vykazovať opotrebeniu, škvrny), jednoducho ju prebrúsime a prelakujete. A máte takmer novú podlahovinu.
Ďalšou výhodou je zmena vzhľadu: chcete prírodný štýl podlahoviny / mahagónový štýl / škandinávsky nádych bielej alebo preferujete inú farbu?
A aký typ povrchovej úpravy zvolíte? Lakovaný povrch – lesk, polomat, mat a alebo olejovaný povrch?
tvrdá podlahovina:

V prípade laminátové podlahy je to trochu zložitejšie. Lokálne opravy nie sú možné, podlahu bude potrebné celú vytrhať a nahradiť novou.
Zmena farby nie je možná.
záverom:

Zdravé bývanie: drevené / tvrdé podlahy sa dajú čistiť šetrne pomocou mikrovláknových utierok (nepoškriabu podlahu) a mopov, ktoré sú určené pre jednoduché čistenie podláh. Najlepšie kombináciou je Bona Spray Mop (čistiaci prostriedok, mop a mikrovlánová utierka v jednom balení). Jednoducho nastriekate na podlahu a zotrite mopom. Nezabudnite však najskôr podlahu povysávať vysávačom, aby ste si prípadnými kamienky na podlahe podlahu nepoškriabali.

Hľadáte vhodný čistiaci prostriedok na podlahu?
DREVENÁ PODLAHA

OLEJOVANÁ PODLAHA

MARMOLEUM,VINYL, keramická dlažba, KAMEŇPVC, laminátové podlahy

PODLAHA V EXTERIÉRI (vonkajšia drevená terasa)